Proponuję spojrzenie na rynek GBPUSD z perspektywy jednego interwału - H4, brakuje więc w tym spojrzeniu zalet analizy wielointerwałowej.
Widać wyraźnie, że wczorajsza sesja potwierdziła techniczne znaczenie poziomu 1.3210 jako oporu, a cena testuje strefę utworzoną przez strukturę false break – tj. okolice 1.3110.
Stosując więc ascetyczną metodę price action możemy założyć, że wynik starcia 0 1.3110 (lub po prostu umiejscowienie ceny do tego poziomu) powinno nam wystarczyć do diagnostyki aktualnego układu sił. Widzimy, że niedźwiedzie mają przewagę, ale po ewentualnym wyłamaniu poziomu 1.3110 powinny go bardzo pilnować, bo w innym wypadku na rynek może wrócić druga siła.
Spojrzenie uzupełniam magicznymi chmurami Mariusza Drozdowskiego, wprowadzając je etapowo celem „etapowej” recepcji czytelników. Zakładam, że czytelnie diagnozują zarówno warunki kontynuacji impulsu, jak korekty.

 

 

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

Ostrzeżenie:

Materiały prezentowane na stronie www.tylkopriceaction.pl oraz na kanale Youtube Tylkopriceaction, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (dz. U. z 2005r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Nie stanowią również oferty inwestycyjnej, oferty świadczenia usług inwestycyjnych ani świadczenia usług w zakresie pomocy prawnej. Opinie wyrażone na portalu i kanale Youtube dotyczące instrumentów finansowych lub spółek nie stanowią oferty inwestycyjnej. Pamiętaj, inwestowanie na rynkach finansowych jest obciążone możliwością poniesienia strat i wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujesz tylko i wyłącznie na własne ryzyko.